Včelí medvídci se kvůli podezření z rasismu ocitli u soudu

20. července 2009 v 13:36 | hvezdnysnilek |  články
Jednu z písní, které zaznívají ve stále populárním večerníčku Příběhy včelích medvídků, musel kvůli podezření z rasismu posuzovat soudní znalec. Píseň, jejíž text napsal Zdeněk Svěrák, se totiž jako bonus ocitla na kompilaci, jejíž možný rasistický obsah zkoumá soud v souvislosti s případem pravicového radikála Tomáše Plisky. Ten byl již loni v jiném případu odsouzen ke dvěma letům vězení za propagaci nacismu. O případu informoval server Lidovky.cz.

"Nás by tak nejvíc vábilo, natírat celý svět nabílo..." prozpěvují si Čmelda s Brumdou ve čtvrtstoletí staré písni.
Rozvernou písničku Petra Skoumala s textem Zdeňka Svěráka zařadil Pliska jako bonus na CD obsahující kontroverzní písně, které podle mínění policie souvisejí s uskupením Národní odpor.
Politolog Zdeněk Zbořil, kterého policie pověřila vypracováním znaleckého posudku na inkriminované album, u Svěrákova textu neseznal žádný problém.
Pliska, kterého policie z vydání CD podezírá, byl již loni odsouzen kvůli organizaci prvomájového pochodu Národního odporu v Brně v roce 2007. Za propagaci nacismu dostal dva roky vězení

(převzato z Novinky.cz)

Moje poznámka: Co je moc to je příliš. Myslím, že nežijeme už v Absurdistánu, jak říkali v zahraničí době před revolucí u nás, ale dnes už přímo v blázinci...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama