Bajka o tom, jak žít

15. července 2009 v 17:27 | hvezdnysnilek |  co nejde zařadit


Byl jednou jeden mladý pár s chlapcem ve věku 12 let. Rozhodli se cestovat a poznávat svět. A tak se rozjeli do světa se svým oslem.

Přijeli do první vesnice, lid jejich příchod komentoval: "Podívejte na toho nevychovaného chlapce, on na oslu a chudáci unavení rodiče pěšky. Že ho tak nechají!"
A tak manželka řekla manželovi:
"Nedovolme, ať mluví špatně o našem synovi." Manžel sundal dítě a sám nasedl na osla.

Přijeli do druhé vesnice. Lid bručel: "Podívejte na toho nestoudného otce! Nechá manželku a syna trápit se pěšky zatímco on se veze na oslu."
Tak muž sestoupil a nechal posadit manželku. On se synem vedli osla za uzdu.

Přijeli do třetí vesnice a lid to opět komentoval: "Chudák muž! Po namáhavé celodenní práci nechá sedět manželku na oslu. A chudák chlapec. Jak nešlechetnou matku má!"
A tak se rozhodli sednout na osla všichni tři. Znovu vyrazili na pouť.

Když přijeli do čtvrté vesnice, zaslechli, co si lid říkal: "Jsou to bestie. Větší bestie než sám osel, co je nese. Umořili by ho k smrti, místo aby sestoupili a kráčeli svorně vedle něho..."
Ale v další vesnici nemohli věřit svým uším, když slyšeli "Hele, to jsou ti tři idioti, co kráčejí pěšky, i když mají osla, který je může nést!"

Závěr: Pořád tě budou kritizovat, budou o tobě špatně mluvit a bude obtížné potkat někoho, kdo tě bude brát takového, jaký jsi.
Proto - žij podle své víry. Dělej to, co ti radí srdce... To, co sám chceš. "Lidský život je divadelní představení, které se hraje bez předchozích zkoušek. Zpívej, směj se, tancuj, měj rád... A žij intenzivně každý okamžik svého života. Dřív než spadne opna a hra skončí bez potlesku..."

(Charlie Chaplin)Můj komentář: S tím nejde než hluboce souhlasit. Je to moc moc moudré.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama